Steixner Zoltán alkotóműhelye-Fészer- Művésztanya

Abai Festők és Rajzolók Baráti Köre

 
 
 udvozollek.gif

 

 

 

 

 

 

 

Steixner Zoltán    festőművész

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sSteixner Zoltán

 

 

 

 Életemről:

 

 

Fontosnak tartom: úgy lássam a jelent, az állandót, hogy abban benne legyen a folyamat, az idő múlása is! A lényeg a szépség keresésében van, és ezt próbálom a nézőnek is átadni. Az a fontos számomra, hogy lássak, de így csak én látom. Más már másképpen. Amit én lényegesnek, fontosnak látok, talán más észre sem veszi!

Nem kerülhetem ki azonban a mesterség tudását, a szakmai fogások ismeretét. Mesterség és szakma is ez, mely egy magasabb szintet átlépve művészetté érik. Átmegy a tudás művészi minőséggé. Könnyed az eredmény, de sok-sok munka kell hozzá. Az apró részletek gondos tudása, akár kidolgozom, akár – persze csak látszólag – nagyvonalúan átsiklok valami fölött. Igen, az aprólékos, gondos munka egyszer csak összeáll egy nagy átíveléssé. Egybefogni távolságot és közelséget, magasságot és mélységet.

 

 

 

1959 május 29-én születtem egy erdőszéli kisházban Aba külterületén

 

 

Hat éves koromig ott éltem ahol a fák virágok és erdei állatok vettek körül. Az életem indulásához szerencsére megkaptam minden szépet a természettől, ami elkísér és hatással van rám a mai napig.

 

 

 

Mindennap egy élményekkel teli felfedezés...1965-ben költöztünk be Abára. A petróleumlámpát, a telepes rádiót felváltotta a villanyfény és a fekete-fehér televízió. Itt jártam általános iskolába 1973-ig. Először tangóharmonikázni és citerázni tanultam. Nyertem "Kimit tud?"-ot Iszkaszentgyörgyön és jól szerepeltem Kápolnásnyéken is. Építettem modellező repülőt és tanultam népi fafaragást.

 

 

 

Rajzolni. festeni mindíg szerettem! Rajztanárom Farkas Rudolf oltotta belém a tudás alapjait, igy eredményesen szerepeltem rajzpályázatokon. 1973-ban a fa szeretete győzött.  Asztalos tanulónak álltam a Székesfehérvári Szakmunkástanuló Intézetbe. Itt 1976-ban fejeztem be tanulmányaimat. Megtanultam a szakma csinját-binját. Azóta készítek nyílászárokat, berendezési tárgyakat, intarziázom, esztergálok, javítok stilbútorokat, gyártok diszkapukat, fakerítéseket és hidakat .1976-ban az abai asztalosműhelybe kerültem dolgozni. 1977-ben Ifjúsági klubvezetői tanfolyamot végeztem. Tagja voltam az Árpád Szakközépiskolában működő  "Fiatal Utazók" klubjának, később a "Vörös Meteor" természetjáró egyesületnek. Négy évig zenei műsorokat szerveztem. Mivel a klubban működött fotószakkör is, így a természetjárás során készült képeket magunk  hívtuk elő. Nagy hatással voltak rám amikor a hívóoldatban fokozatosan kirajzolódtak a fényképek kontúrjai. Erősődött bennem a gondolat, hogy ne mesterségesen, hanem saját kezeim által alkossak képeket.

 

 

 

Ettől az időtől lehet mondani , hogy az ecset, az anyag és a kép kezdett igazán érdekelni. Előzőleg sok-sok művészettel kapcsolatos könyvet olvastam és tanulmányoztam. Ezek közül is a kedvencem Dallos Sándor  "Aranyecset" című regénye, amely Munkácsi Mihály életéről szól. Tanulmányoztam Pál László és id. Markó Károly festészetét. Az anatómiát pedíg Barcsai Jenő könyveiből tanultam. Az utóbbi években nagy tisztelője és csodálója vagyok az 1996-ban elhunyt Csergezán Pál festészetének, aki a gemenci erdőt és állatait festette nagy hűséggel. Nagy mesterem még a természet és az élet. Nyitott szemmel járok a világban, rácsodálkozom az élet minden pillanatára,illetve szépségeire. Első festményemet egy fotó alapján készítettem el "Vízesés" címmel. Barátaim bíztatására egyre több tanulmányt és képet festettem. 1981-ben a "Fejér Megyéért" kitüntető jelvényt vehettem át kulturális és dekorációs munkáimért.

 

 

 

Ezután kiállítások sorozata kezdődött a megye klubjaiban és  művelődési házaiban. 1982-ben a Honvédelmi Minisztérium művészeti kiállításán a "Pihenő" című képemmel első díjat nyertem. Katonai szolgálatom alatt dekoratőrként dolgoztam. Abán a kezdetektől szinte minden évben volt kiállításom. 1994-től napjainkig az Aba Napok Fesztiválon minden évben részt veszek és kiállítok a "Szomszédolás" programban. Ezekre a családias hangulatú kiállításokra lovaskocsin érkeznek az érdeklődők a közeli falvakból. Minden alkalommal akár több százan is ellátogatnak hozzám, még a határon túlról is. 2008  és 2009 évben Abán és Sárszentágotán kiállítottam a Templom Búcsú rendezvényeken. 2010-ben részt vettem a sárosdi alkotótáborban, és kiállítottam Komlósikondán a Wellness Hotelban.  Ezek a napok töltenek fel új energiával az újabb munkákra  kiegészítve a természetjárás során szerzett tapasztalatokkal  .A helyi televíziós csatornán a "Sárvíz Televízióban" töbször  szerepeltem munkáimmal, intejúkkal. Többek között 2011  év májusában. Ez az interjú Székesfehérváron a Platán Hotelban készült. Itt egy hónapig volt látható a tárlatom áprilisban, a Székesfehérvárért Nemzetközi Művészkör jóvoltából. Elötte februárban a Bányató Galériéban állíthattam ki .

Majd ezután a következő évben 2012-ben megismételhettem áprilisban   a Platán Hotelban a tárlatot. Itt újra készült interjú a Sárvíz Televízióval.

A Bányató Galériában a kiállításomra Szeptemberben került sor.

 

 

 

2005. február 21-én bemutattak a helyi közéleti újságban az  Abai Hírmondóban "Aranyecset és esztergapad"- interjú Steixner Zoltánnal címmel.  Az első témáim még nem voltak tudatosak, csak ismerkedtem az anyaggal és technikával. ma már sok év után a természet jelenségei,fényei, a benne élő erdei és mezei állatok és ezek  közül a ló érdekel a legjobban. Mostanra már otthon érzem magam más témákban is. Festek elhagyott, roskadozó házakat,  udvarbelsőket, részleteket a falunkról és készítek portrékat is.Rajzolok grafittal, szénnel és használok pasztellkrétát is. Kartonra vízfestékkel festek, vászonra és falapra olajfestékkel és akrillal dolgozom.  Festményeim és rajzaim száma a több százat is meghaladja.  Képeimet magam keretezem.  2011 februárjában megjelent rólam egy cikk a Világ Magyarsága című újságban. 2009.november 1-től vezetem az Abai Festők-Rajzolók Baráti Körét, aminek 2011 év májusáig a Római Katolikus Plébánia adott helyet.  Ma már az alkotóműhelyemben vagyunk megtalálhatóak, melynek a neve - FÉSZER- Művésztanya.

 

 

 

                              Kiállításaim:

 

•    1981: Aba, Fórum Étterem
•    1982: Budapest, Honvédelmi Minisztérium
•    1986: Aba, Kultúrház
•    1994-től 2014- ig minden évben az Aba Napok Fesztiválon kiállítottam a Szomszédolás keretein belül vagy a Kultur Közösségi Házban! Ez 20 kiállítás!
•    2006: Megyei Népzenei Fesztivál
•    2009 és 2010: Sárszentágota
•    2010: Komlósikonda, Wellness Hotel
•    2010 és 2011: Székesfehérvár, Hotel Platán
•    2010 és 2011: Székesfehérvár, Bányató Vendéglő galériája
•    2014: Fehérvárcsurgó, A Művészetek kiállítása

 

 

    Kitüntetéseim és elismerések az alkotó munkámról:

 

•    Az akkori Fejér megyei Tanács 1981-ben a dekorációs és kulturális, illetve festői tevékenységemért a “Fejér Megyéért” kitüntető jelvényt adományozta.
•    Az Aba Napokon való munkámért a Polgármesteri Hivatal Okleveleket adott át majd minden évben. 
•    2012-ben az abai kultúráért és közösségért végzett kiemelkedő és felelősségteljes tevékenységemért Oklevelet adtak át. 
•    A város honlapján a képeim és én művészeti látványosságként és értékként szerepelünk. 
•    Az évek során többször készítettek interjút velem a Sárvíz Televízióban, Skoda István szerkesztésével.
•    2010-ben és 2012-ben TV-műsor készült a kiállításaimról. 
•    2010-ben jártam és alkottam Sárosdon, az alkotótáborban.
•    2014-ben interjú készült velem Fehérvárcsurgón Horváth Lajos kamerájával.
•    2005-ben írtak rólam a helyi közéleti újságban ”Aranyecset és esztergapad” címmel, Fábián Judit tollából.
•    2011-ben megjelent rólam egy cikk a Világ Magyarsága című újságban: ”Közelség és messzeség – Steixner Zoltán portréja, az alkotó és az ember” – Zámbó Károly írásával.
•    Az interneten sok nemzetközi művészeti csoportban szerepelek. Közel száz oklevelet, elismerést kaptam már tőlük.
•    Szerkesztek egy honlapot, és van egy YouTube csatornám is. 

 

 

Más helyek:

 

http://montazsmagazin.hu/steixner-zoltan-alkotomuhelye-a-feszer-muvesztanya/

 

 

https://www.facebook.com/zoltan.steixner

 

 

 

https://www.facebook.com/zoltansteixnerart/?ref=settings

 

 

 

https://www.youtube.com/user/Videokism/videos

 

 

 

https://twitter.com/steixnerzoltan

 

 

 

 

 

 

Minden Látogatónknak sok szép alkotást kívánok, érezzék itt jól magukat.

 

 http://montazsmagazin.hu/steixner-zoltan-alkotomuhelye-a-feszer-muvesztanya/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festményeim

 

 

 

Baromfiudvar

 

baromfiak

 

tópart

 

legelő

 

vaddisznó

 

Magasles

 

Itatás

 

becsapa_kepek_228.jpg

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 14
Heti: 72
Havi: 209
Össz.: 109 890

Látogatottság növelés
Oldal: Steixner Zoltán
Steixner Zoltán alkotóműhelye-Fészer- Művésztanya - © 2008 - 2024 - steixnerzoltanalkotomuhel.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »